O NAS

O NAS

Co robimy

Działamy w branży RTV i SAT, w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Jeleniej Góry. Sprzedajemy anteny oraz osprzęt potrzebny do odbioru programów telewizyjnych. Dodatkowo świadczymy usługi montażu i serwisu anten zbiorczych oraz telewizji hotelowej.

Nasza historia

Firma powstała w 2005 roku. Powodem rozpoczęcia działalności w branży było zainteresowanie założyciela techniką telewizji cyfrowej DVB. Wykształcenie z dziedziny telekomunikacji i łączności stanowiło dobrą podstawę do zagadnień transmisji cyfrowej. Ciekawym tematem była wymagająca anten, bezprzewodowa transmisja obrazu i dźwięku. Nazwa „Antemon” powstała z połączenia słów ANTEeny i MONtaż.

Początkowo działalność obejmowała tylko montaż i serwis anten. Profesjonalny sprzęt pomiarowy oraz systematyczne szkolenia powodowały, że jakość usług rosła. Ograniczeniem była dostępność materiałów i części.
Dla potrzeb serwisu powstało zaplecze techniczne zawierające m.in. części zamienne, uchwyty, anteny i kable. Wkrótce wszystko, co mogło być potrzebne, pojawiało się w magazynie. Zlecenia były realizowane znacznie sprawniej, co pokrywało się z wizją usług najwyższej jakości.

Na bazie magazynu powstał sklep z antenami przy Alei Wojska Polskiego 26. Od tamtej pory każdy może kupić potrzebne elementy anten i samodzielnie je zamontować. W razie trudności zawsze można liczyć na pomoc specjalisty. Sklep jest siedzibą firmy i punktem kontaktowym. W godzinach pracy zawsze jest tam ktoś, z kim można porozmawiać, wybrać sprzęt czy uzyskać poradę techniczną.

Z czasem nasz sklep rozwinął się na tyle, że mogliśmy rozpocząć sprzedaż hurtową i zaopatrzenie dla firm. Dotarliśmy do sklepów i instalatorów. Własny transport pozwala sprawnie realizować wszelkiego rodzaju zamówienia. Znajomość rynku usług umożliwia oferowanie towarów najbardziej dopasowanych do potrzeb odbiorców.

Od początku działalności wykonywaliśmy i uruchamialiśmy instalacje powyżej 100 punktów odbioru. Usuwaliśmy poważne awarie w ciągu kilku godzin oraz uruchamialiśmy programy z nietypowych satelit. Ponadto przez 7 lat byliśmy punktem sprzedaży i serwisem platformy cyfrowej „telewizja n”.

Obecnie jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem producentów: Telkom Telmor (Polska) i Televes (Hiszpania). Współpracujemy z rodzimymi producentami jak: Davbol, Corab, Comsat oraz importerami: Novisat, Satmania i innymi.

Po latach drobnych zmian stworzyliśmy skuteczny i zaufany, 3-osobowy zespół:

Monika — sprzedaż detaliczna i obsługa klienta,
Renata — handel hurtowy i sprzedaż dla firm,
Zbyszek — usługi i serwis.

W otaczającej nas pogoni za niską ceną, mimo wszystko stawiamy na jakość. Zarówno w obsłudze, jak i w budowanych przez nas instalacjach czy sprzedawanych podzespołach. W ofercie staramy się posiadać produkty na każdą kieszeń. Główny nacisk kładziemy jednak na rozwiązania wysokiej jakości, stabilne w czasie i bezawaryjne.

Naszym atutem jest wsparcie techniczne. Prowadząc działalność nie tylko handlową, ale również usługową, znamy od podszewki zagadnienia związane z odbiorem telewizji w górach. Wiemy jaki sprzęt dobrać do konkretnej lokalizacji, na co trzeba zwrócić uwagę, a co może nie sprawdzić się w danych warunkach. Sprzęt, którym handlujemy, również nie jest przypadkowy. Wybieramy sprawdzone przez nas, najmniej awaryjne marki i modele, by zminimalizować ryzyko usterek. W przypadku anten zbiorczych i sieci hotelowych działamy bardzo szybko. Mamy w magazynach wszystko, co może być potrzebne do skutecznego wykonania usług.

Na koniec kilka słów o tym, co nas cieszy. Dużo radości dają nam zadowoleni odbiorcy i dobrze działające instalacje antenowe. W codziennej pracy widzimy wiele sieci zbudowanych bez zachowania podstawowych zasad, niezapewniających odpowiednich parametrów sygnału. Zakłócenia i zaniki programów są uzasadniane bliskością gór, a właściciele są przekonani, że tak musi być. Nieprawda! W większości przypadków można to zmienić, bazując na pomiarach i odpowiednio dobranym osprzęcie. Wiedza i doświadczenie podpowiadają nam co robić. Pomagamy przez promowanie wysokiej jakości, zgodnych z normami europejskimi podzespołów oraz przez budowę profesjonalnych instalacji anten zbiorczych i hotelowych.

Dziękujemy i zapraszamy do współpracy.

ANTEMON – Monika, Renata i Zbyszek 🙂